Translate

14 cze 2016

Pamiętnik ( The Notebook ) - #fleurwatchingagain

Dziś przedstawię kolejny film z cyklu FleurWatchingAgain , takich postów planuję zrobić 10.

Dzisiejsza propozycją będzie film, który na pewno spodoba się bardziej kobietą. Jest to melodramat oparty na książce Nicholasa Sparksa - specjalisty od wyciskaczy łez. Film powstał w 2004 roku a w główne role wcielił się Ryan Gosling i Rachel McAdams za pewne domyślacie się już, że chodzi o "Pamiętnik ".

Moje pierwsze spotkanie z tą historią miało miejsce na kartach książki , było to kilka lat temu, byłam o wiele młodsza i zupełnie inaczej patrzyłam na takie historie. Później oczywiście obejrzałam film i to nie dwa razy a dobrych kilka razy.

Film jest opowieścią o parze młodych ludzi poznających się w wakacje ( Allie i Noah ). Chłopak przez jakiś czas musi walczyć o względy dziewczyny jednak już po pierwszej randce zakochują się w sobie z wzajemnością i stają się nie rozłączni. Niestety tu nie może być mowy o szczęśliwym zakończeniu, ponieważ rodzice Allie pochodzą z wyższej klasy społecznej niż Noah i zrobią wszystko by rozłączyć parę. Tak też się dzieję Allie wyjeżdża wraz z skończeniem wakacji na studia pokłócona z chłopakiem. Chłopak nie jest wstanie zapomnieć wiec codziennie pisze list do wybranki. Nie są w stanie przestać o sobie myśleć. Młodzieńcowi będzie dolegać samotność a Allie będzie w każdym mężczyźnie szukać Noah.

Film został wyreżyserowany przez Nicka Cassavetesa, scenariusz został dopracowany w każdym szczególe. Warto tu zwrócić uwagę na kostiumy i  niezły soundtrack.


Obejrzyjcie i napiszcie co sądzicie !
Fleur

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję ;-)!!!